آموزش تولیمو

سازمان سنجش آموزش کشور به منظور ایجاد زمینه و توسعه زبان‌آموزی در کشور و فراهم آوردن امکانات سنجش توانائی دانش زبانی دانش‌آموزان، دانشجویان و دانش‌آموختگان، آزمون‌ زبان انگلیسی پیشرفته (Tolimo: E-A 2009-10) را برگزار می‌نماید.

ثبت‌نام برای شرکت در این آزمون منحصراً به صورت اینترنتی است و کلیه داوطلبان علاقه‌مند در کلیه سطوح مختلف آموزشی حق ثبت‌نام و شرکت در این آزمون را دارند. متقاضیان شرکت در آزمون باید با مراجعه به سایت اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانیwww.sanjesh.org اطلاعیه این سازمان در باره شرایط و ضوابط و نحوه ثبت‌نام اینترنتی در آزمون‌های زبان انگلیسی پیشرفته Tolimo: E-A را مطالعه نموده و سپس نسبت به ثبت‌نام در هریک از دوره‌های مذکور اقدام نمایند. داوطلبان متقاضی ثبت نام باید هزینه ثبت نام در آزمون را از طریق اینترنت و کارتهای بانکی عضو شتاب(که رمز اینترنتی کارت فعال شده باشد ) پرداخت کنند  لذا داوطلبان متقاضی ثبت نام تا ۷۲ ساعت پس از رزرو آزمون دوره ‌های مورد نظر فرصت دارند که هزینه ثبت نام را بپردازند. بدیهی است درصورت عدم اقدام به موقع پس از این فرصت آزمون رزرو شده به صورت خودکار حذف می شود و داوطلب متقاضی هیچگونه حقی در خصوص این آزمون نخواهد داشت.

این آزمون بسیار شبیه امتحان تافل است و هر ۲ ماه یکبار به طور معمول در داشگاه های سراسری معتبر کشور برگزار می شود.
اولین بخش Listening است و۳۰ سوال داردو قسمت بعد گرامر و دیکته ی لغات میباشد و قسمت بعدی درک مطلب می باشد و دارای ۴۰ سوال، ۴ تله متن و هر متن ۱۰ سوال می باشد.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!