آزمون EPT چیست ؟

EPT یا English Proficiency Test آزمونی معتبری است که توسط دانشگاه آزاد اسلامی از سال ۸۶ برای دانشجویان و متقاضیان دکتری این دانشگاه برگزار می‌گردد . همچنین مناسب آن دسته از متقاضیانی است که مدرک بین‌المللی با نمره‌ی تعیین شده توسط دانشگاه را نداشته و می‌بایست نمره‌ی قبولی در آزمون EPT را به عنوان جایگزین آن نمره جهت ورود به دوره دکتری دانشگاه کسب نمایند.

محاسبه نمره آزمون EPT

آزمون ای پی تی هم مانند تمامی آزمون‌های معتبر زبان انگلیسی دارای نمره قبولی مشروطی و مردودی است و حداکثر نمره در آزمون EPT صد نمره است که این نمره در سه مهارت: واژگان (Vocabulary) ، گرامر و درک مطلب گنجانده شده.

 بخش Vocabulary یا واژگان با ۲۵ تست

این بخش در آزمونِ زبان EPT شامل ۲۵ سوال است که به‌صورت چهارگزینه‌ای، شرکت کننده را مورد سنجش قرار می‌دهد به نحوی که فرد می‌بایست از بین گزینه‌ها گزینه‌ی صحیح را یافته و پاسخ درست را مشخص نماید.

بخش Grammar یا گرامر با ۴۰ تست

سوالات در این بخش به‌ صورتی طرح شده است که در هر سوال زیر چهار بخش از کلمات خط کشیده شده است شما در نوع سوالات می‌بایست Phrase و مجموعه کلماتی که نادرست هستند را انتخاب کنید.

بخش گرامر این امتحان در دو بخش صورت می‌پذیرد که بخش دوم از سوال ۵۶ تا ۶۵ را معمولا شامل می‌شود. در این بخش جملاتی کامل برای گزینه‌ها به شما ارائه گردیده است که یکی از این جمله‌ها از نظر ساختاری نادرست است و شرکت کننده باید این جمله را شناسایی نمایید.

 بخش درک مطلب با ۲۰ تست

در بخش سوم از سوالات EPT test بخش Reading Comprehension چهار متن برای شرکت‌کنندگان در نظر گرفته شده است، موضوع این متون پیرامون مباحث علمی و متنوعی مطرح می‌شود.

بخش ریدینگ این آزمون از سوالات ۶۶ تا ۸۸ را در بر می‌گیرد. هر متن پنج سوال دارد و شرکت‌کنندگان در این آزمون می‌بایست با توجه به متن و درک درست مفاهیم و استفاده از تکنیک‌های Reading به این سوالات جواب درست بدهند.

بخش سوالات جای خالی

همانطور که از اسم این بخش می‌توان حدس زد این سوالات به نحوه‌ای طرح شده‌اند که شما با متنی روبرو هستید که در آن برخی از بخش‌ها به‌صورت جای خالی برای شما نشان داده شده است که شما باید جواب درست را از بین چهار گزینه در پاسخنامه خود علامت بزنید. این سوال‌ها در ازمون EPT از سوالات ۸۶ تا ۱۰۰ هستند.

آزمون ept

چرا آزمون EPT بجای آزمون MSRT

می‌توان گفت از نظر سطح و کیفیت سوالات این دو آزمون تقریبا مشابه همدیگر هستند ولی عمده تفاوت این دو آزمون در بخش Listening یا همان بخش شنیداری است که این بخش در آزمون MSRT برگزار می‌شود ولی در آزمون زبان EPT خیر.

یکی دیگر از تفاوت آزمون EPT با MSRT در زمان برگزاری است آزمون ای پی تی به‌ صورت ماهانه بوده و در کلیه دانشگاه‌های مورد تایید وزارت علوم و دانشگاه آزاد برگزار می‌شود.

یکی دیگر از نکات حائز اهمیت درباره آزمون EPT عدم وجود نمره منفی در این امتحان است.

 

مراحل ثبت نام آزمون EPT

 

مرحله اول ثبت اطلاعات شرکت کننده

در این مرحله تنها شما اقدام به ثبت اطلاعات خود مینمایید و ایـن مرحلـه بـه منزلـه ثبت نام شما در آزمون EPT نخواهد بود. پس از این مرحله مـیبایسـت مرحلـه دوم ایـن راهنما را نیز انجام داده تا ثبت نام شما در آزمون کامل گردد.

 • ابتدا وارد بخش ثبت نام در آزمون شوید.
 • کلیه اطلاعات موردنیاز در فرم ثبت نام را با نهایت دقت و صحیح وارد نمایید.

مرحله تأیید اطلاعات و پرداخت هزینه

پس از ثبت نام وارد بخش تأیید اطلاعات خواهید شد. در این مرحله شـما 30 دقیقـه مهلت براي تأیید اطلاعات وارد شده و پرداخت هزینه آزمون خواهید داشت.

تأیید اطلاعات ثبت نام آزمون

 • پس از بررسی اطلاعات مربوط به آزمون و همچنـین اطلاعـات کـاربري خـود بـرروي دکمه تأیید وپرداخت هزینه آزمون کلیک نمایید.

عملیات پرداخت

 • پس از تأیید اطلاعات وارد بخش پرداخت الکترونیک بانـک ملـت خواهیـد شـد.تا ورود به صفحه بانک صبر نمایید.
 • اطلاعات پرداخت اینترنتی خود مربوط به کارت بانکی خود را وارد نمائید.
 • پس از پرداخت موفق صبر نمایید تا به سامانه آزمون EPT هدایت شوید.
 • در صورتی که عملیات پرداخت شما با موفقیت صورت پذیرد اطلاعات پرداخت به شما نمایش داده خواهد شد همچنین یک ایمیل حاوي این اطلاعات به آدرس ایمیـل مندرج در فرم ثبت نام ارسال خواهد شد.

خدمات منحصر‌به‌فرد ماک تست EPT رادین

 • ارائه نتایج به صورت تحلیلی توسط تیم تصحیح کننده
 • ارائه راهکار های عملی و معرفی منابع مختلف جهت پیشرفت با توجه به تحلیل آزمون
 • اعلام نتایج 2 روز بعد از آزمون کتبی
 • برگزاری جلسه حل آزمونها به صورت workshop

نحوه برگزاری آزمون ماک EPT

 • امتحان کتبی Mock هر پنجشنبه ساعت 9 الی 12 ظهر برگزار میگردد.

جدول هزینه ماک EPT

نوع آزمون هزینه (تومان)
Mock Test با تحلیل درخواستی
 Mock Test بدون تحلیل 100

 

خدمات آزمون ماک EPT

این اصل که هر دو آزمون MSRT و EPT از امتحانات بین­ المللی زبان انگلیسی همانند (TOEFL و IELTS ) ساده ­تر هستند شکی نیست ،اما نظیر هر آزمون دیگری نیازمند آمادگی و مهمتر از آن آموختن تکنیک­ ها و روش­ های موفقیت در آزمون هستند.

موسسه هوشمند ومدرن زبان رادین با برگزاری سطوح مختلف به صورت کاملا تضمینی و کاربردی اقدام به آماده سازی زبان آموز جهت گذراندن دوره می کند ، جهت آشنایی بیشتر با دوره ها و اساتید دوره ها به بخش دپارتمان زبان انگلیسی مراجعه فرمایید .

ثبت نام در آزمون آنلاین

ثبت نام از طریق واتساپ

 • جهت ثبت نام در دوره از طریق واتساپ باید با شماره  09918949516 یا 09918949522 ارتباط برقرار کرده و اطلاعات خواسته شده را برای یوزر سیستم ارسال نمایند و مبلغ سرمایه گذاری را به حساب آموزشگاه واریز نمایید.

ثبت‌نام حضوری آزمون ماک EPT شیراز

 • جهت ثبت نام به صورت حضوری می توانید به نشانی  بلوار دانشجو، نبش کوچه 7 ، موسسه زبان رادین مراجعه نمایید و اقدام به تکمیل فرم ثبت نام نمایید و مبلغ دوره را در آموزشگاه پرداخت نمایید.

اطلاعات بیشتر

 • چنانچه همچنان در رابطه با آزمون ماک رادین سوال دارید با شماره 07136267685 و داخلی 102 موسسه و یا با شماره های موجود در صفحه تماس با ما  تماس حاصل فرمایید .