فرانسوی

آزمون (DELF :  (Diplôme d’Études en Langue Francaise

این آزمون گواهینامه ی آموزش زبان فرانسه برای سطوح مبتدی و متوسط  (A1, A2, B1, B2) است که از طرف مرکز مطالعات زبان فرانسه برگزار می شود و می توان آن را دشوار ترین آزمون در نظر گرفت چرا که فرد در هر ۴ مهارت شنیداری، نوشتاری، گفتاری و خواندنی مورد آزمایش قرار می گیرد.

این آزمون بدون نیاز به کامپیوتر و به صورت دست نوشته برگزار میشود که نمره ی این آزمون از ۱۰۰  و حداقل نمره قبولی در آن ۵۰ می باشد.

نکته ی مورد توجه در این آزمون این است که در هر کدام از چهار سطوح معرفی شده فقط یک بار می توان آزمون داد و نمره ی آن منقضی نخواهد شد، برای مثال اگر شما در سطحA1  نمره ۵۰ را کسب کنید نمی توانید دیگر برای ارتقای سطح خود این آزمون را دوباره بگذرانید.

آزمون (DALF : (Diplôme Approfondi de Langue Francaise

این آزمون در سطوح پیشرفته ( C1, C2)  و همانند آزمون DELF هر چهار مهارت  شخص مورد آزمون قرار می گیرد. شما هنگام ثبت نام باید تعیین کنید که قصد شرکت در کدام سطح آزمون را دارید.

آزمون (TCF : (Test de Connaissance du Français

این آزمون مناسب برای دانشجویانی که قصد تحصیل درکشور فرانسه و یا افرادی که برای ورود به بازار کار به فرانسه مهاجرت می کنند مناسب است چرا که نسبت به دو آزمون ذکر شده ساده تر است.

این آزمون شامل ارزیابی سه مهارت اصلی  شنیداری، خواندنی، گرامر و کلمات است که به صورت تستی و توسط کامپیوترانجام می گیرد. ارزیابی مهارت  نوشتاری در این آزمون کاملا اختیاری می باشد.

لازم به ذکر است که این آزمون  هر ماه برگزار می شود که اعتبار آن ۲ سال است.

جدول سطح بندی با توجه به نمرات کسب شده در این آزمون:

 سطح نمره ی کسب شده در امتحان
A1 ۱۰۰-۱۹۹
A2 ۲۰۰-۲۹۹
B1 ۳۰۰-۳۹۹
B2 ۴۰۰-۴۹۹
C1 ۵۰۰-۵۹۹
C2 ۶۰۰-۶۹۹

آزمون (TEF : (Test d’Evaluation de Français

اين آزمون مناسب برای افرادی است که قصد مهاجرت به کانادا را دارند و شامل مهارت های  شنیداری، درک مطلب، گرامر و لغت ، نوشتاری و گفتاری است که خود شامل سه آزمون ارزیابی زیر مجموعه می باشد :
  • TEFAQ: این آزمون ویژه ی افرادی است که قصد مهاجرت به کبک و مونترال یا تحصیل در دانشگاه های کبک را دارند. این آزمون دو مهارت اصلی شنیداری و گفتاری را مورد آزمون قرار می دهد و متقاضیان می توانند در بخش های درک مطلب کتبی و نوشتن نیز سطح زبان فرانسه ی خود را بیازمایند. این آزمون در ماه های خرداد، تیر، مهرو بهمن در ایران برگزار می شود که دارای هر ۶ سطح A1, A2, B1, B2, C1, C2 است.
  • TEF Canada:‌ اشخاصی که قصد مهاجرت یا تحصیل در کانادا  را دارند می توانند با گذراندن این آزمون به هدف خود نیل یابند.
  • TEF: این آزمون جهت ارزیابی دانش افراد از زبان فرانسه می باشد. این آزمون مختص افرادی است  که قصد مهاجرت، تحصیل و کار در فرانسه و کانادا را دارند. اعتبار مدرک این آزمون یک سال است

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!