زبان آلمانی

آزمون BULATS  ( Business Language Testing Service )

سازمان یا موسسه مربوطه: BULATS

آزمون BULATS یک امتحان بین‌المللی سنجش زبان آلمانی، مخصوص تجارت و بیزنسه که با همکاری سندیکای امتحانات دانشگاه کمبریج اجرا میشه. به جز زبان آلمانی، این آزمون برای زبان‌های انگلیسی، فرانسه و اسپانیایی هم برگزار میشه. سازمان‌های مختلف برای بررسی میزان تسلط افراد متقاضی کار یا کارمندانشون به زبان آلمانی، به طور اختصاصی در زمینه‌ی کسب و کار و بیزنس، از آزمون BULATS استفاده می‌کنن. این آزمون از چند بخش تشکیل شده که میتونین تک تک و جداگانه در هر بخش آزمون بدین یا همه رو با هم امتحان بدین.

برخی از موسسه‌های گوته در کشور‌های مختلف آزمون BULATS زبان آلمانی رو برگزار می‌کنن.

آزمون DSH (Deutsche Sprachprüfung für den Hochschulzugang ausländischer Studienbewerber)

سازمان یا موسسه مربوطه: FADAF

این آزمون که ترجمه‌ اسمش میشه “آزمون زبان آلمانی برای پذیرش کالج برای دانش‌آموزان خارجی”، مشابه آزمون TestDaf، در آلمان و توسط موسسات و دانشگاه‌هایی که مجوز دارن، برگزار میشه. این آزمون نشون میده که دانش‌آموز، توانایی درک تدریس استاد و درس خوندن در یک دانشگاه آلمانی رو داره. دقت کنید که برعکس TestDaf، معمولاً این آزمون فقط یک بار امکان شرکت مجدد داره.

آزمون DSH، معمولاً در هر دانشگاهی، با تاریخ مطابق با تقویم آموزشی همون دانشگاه (در ماه مارچ و سپتامبر) برگزار میشه.

آزمون Goethe-Institut Einstufungstest ( GI Placement Test )

سازمان یا موسسه مربوطه: انستیتو Goethe

یه آزمون آنلاین که به صورت تستی با 30 سوال انجام میشه و نتیجه‌ش شمارو در یکی از شش سطحی که توسط چهارچوب مشترک اروپایی تعریف شده جا میده.

شما می‌تونین هر زمانی در این آزمون آنلاین شرکت کنین.

آزمون GDS (Großes Deutsches Sprachdiplom)

سازمان یا موسسه مربوطه: انستیتو Goethe

این آزمون که معنی اسمش “دپیلم زبان آلمانی پیشرفته”‌س، توسط انستیتو گوته و با همکاری دانشگاه لودویگ مکسیمیلیان مونیخ، تدوین شده. شرکت در این آزمون به این معنیه که شما کاملا روان آلمانی صحبت می‌کنین و میزان اعبتارش به حدیه که در خیلی از کشور‌ها مدرکش برای نشون دادن این که فرد توانایی تدریس زبان آلمانی رو داره، کافیه. این آزمون شامل چهار مهارت اصلی ( ریدینگ، رایتینگ، لیسنینگ و اسپیکینگ) و مهارت‌های گرامری و دایره‌ی واژگانه. علاوه بر روان حرف زدن، کسایی که در این آزمون شرکت می‌کنن باید دانش گرامری بالایی داشته باشن و همینطور بتونن متن‌های کامل با سطح واژگان بالایی بنویسن و درباره‌ی موضوعاتی مثل ادبیات آلمان، علوم انسانی و اقتصاد حرف بزنن.

این آزمون در موسسه‌های گوته و برخی موسسات دیگه، در آلمان و سایر کشورها، برگزار میشه.

آزمون KDS (Kleines Deutsches Sprachdiplom)

سازمان یا موسسه مربوطه: انستیتو Goethe

آزمون KDS یا “دیپلم زبان آلمانی سطح متوسط”، مشابه مورد قبلی، توسط انستیتو گوته و با همکاری دانشگاه لودویگ مکسیمیلیان مونیخ، تدوین شده. این آزمون، یه امتحان سنجش مهارت‌های زبان آلمانی در سطح پیشرفته‌س. بخش نوشتاری آزمون شامل درک متن، دایره‌ی واژگان، کمپوزیسون متن و شناخت ساختار‌های  گرامریه. علاوه بر این‌، سوالاتی در خصوص جغرافیا و فرهنگ آلمان و همینطور یک امتحان شفاهی، جزو این آزمون هستن. آزمون KDS برای ورودی خیلی از دانشگاه‌ها معتبره.

این آزمون در موسسه‌های گوته و برخی موسسات دیگه، در آلمان و سایر کشورها و در ماه‌های می و نوامبر برگزار میشه.

آزمون TestDaf (Test Deutsch als Fremdsprache)

سازمان یا موسسه مربوطه: انستیتو TestDaf

تست‌داف که ترجمه‌ش میشه آزمون زبان آلمانی به عنوان یک زبان خارجی، یه آزمون مهارت زبان آلمانیه که توسط دولت آلمان به رسمیت شناخته میشه. معمولاً افرادی که میخوان در سطح دانشگاهی در آلمان درس بخونن، در این آزمون شرکت می کنن. این آزمون یکی از متداول‌ترین تست‌های سنجش مهارت آلمانی بین متقاضی‌های ایرانیه.

تست‌داف در انستیتو گوته، سایر موسسه‌های زبان یا دانشگاه‌های آلمان برگزار میشه.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!